Wonderware Historian Veri Toplama ve Raporlama Çözümleri

Wonderware Historian Veri Toplama ve Raporlama Çözümleri

Direk PLC ya da saha cihazlarından veri toplama fonksiyonalitesini (Device Integration) barındıran, topladığı veriyi zaman serileri şeklinde saklayabilen endüstriyel veri tabanı uygulamasıdır.

Veri toplama esnasında toplanan verinin kesikli, gecikmiş ya da ani değişim göstermesi gibi olumsuzlukları elimine edecek şekilde depolama motoruna sahiptir ve proses verisinin tamamını depolayabilecek şekilde 2.000.000 noktaya kadar ölçeklenebilmektedir. Sadece proses parametrelerinin değer verisini değil aynı zamanda olay ve alarm verisinin de toplanarak arşivlenebilmesini sağlamakta, veri sorgu performansı ve sıkıştırma hızı çok yüksektir.Kullanımı ve devreye alması çok basit ve katmanlı yapıda kurgulanarak coğrafi olarak birbirinden uzak lokasyonlardaki verinin merkezi bir yerde toplanmasını sağlamaktadır.

Wonderware Historian mimarisini bulutta barındırmak isteyen müşteriler için, Insight’ı – her zaman , her yerde ve her cihazda veri erişilebilirliğini ve analizini sağlayan bir endüstriyel bilgi yönetimi çözümü sunuyoruz . Endüstriyel veri depolamanızı, yönetilen bir hizmet olarak yazılım (SaaS) uygulaması olarak buluta taşımak veya mevcut şirket içi yatırımları tamamlamak ve genişletmek için arıyorsanız, Insight uygun fiyatlı bir seçenektir.

Gelişmiş standart veri depolama ve sıkıştırma, endüstri standardı sorgulama dili ile birleştiğinde tüm işlem, alarm ve olay verilerine kolay ve açık erişim sağlar. Bu, herkesi operasyonel performans hakkında bilgilendirirken, daha hızlı, daha bilinçli kararlar verir.

Wonderware Historian, üretim ortamları için uygun olmayan geleneksel ilişkisel veritabanlarından farklı olarak, zaman serisi verilerinin yanı sıra alarm ve olay verilerini de ele alır. Eşsiz “block technology”, verilerini standart bir veritabanı sisteminden yüzlerce kez daha hızlı bir şekilde yakalar ve depolama alanının bir kısmını kullanır.