Siemens, Endüstriyel Uygulamalar İçin Tablet PC

Bir bakışta SIMATIC Endüstriyel Tablet PC

Siemens, piyasaya bir tablet PC’yi ilk kez getirdi. Simatic ITP1000 endüstriyel tablet PC şu anda piyasadaki en hızlı tablet PC’dir. Projektif kapasitif 10.1 inç Multitouch ekrana, en son Intel Core i5 Skylake işlemci teknolojisine ve Güvenilir Platform Modülüne sahiptir. Endüstriyel kullanım için tasarlanan Simatic ITP1000, özellikle operatörün kontrol ve izlemesi için servis, üretim, ölçüm ve test için uygundur. Yeni endüstriyel tablet PC, Windows 7 ve Windows 10’u destekler. Birçok farklı arabirim ve iyi düşünülmüş ürün özellikleriyle Simatic ITP1000 çok yönlüdür, her yerde kullanılabilir ve hem yeni hem de mevcut tesis konseptlerine entegre edilebilir. Tüm Simatic PC’lerde olduğu gibi, bileşenlerin uzun süreli kullanılabilirliği ile yeni Simatic ITP1000 tablet PC yıllarca kullanılabilir.

Zorlu görevlerin üstesinden gelmek için, Simatic ITP1000 endüstriyel tablet PC’de en son Intel Skylake CPU teknolojisine sahip yüksek performanslı bir çip seti kullanılmaktadır. DDR4 RAM, 16 gigabayt’a kadar yükseltilebilir ve aygıta bir 256 veya 512 gigabayt SSD (Katı Hal Sürücüsü) eklenebilir. Özelleştirilmiş otomasyon görevleri bile, RFID (Radyo Frekansı Tanımlama), barkod okuyucu, kamera ve altı serbestçe programlanabilir fonksiyon tuşu gibi pratik endüstriyel fonksiyonlarla esnek bir şekilde kullanılabilir. Bu, Bluetooth, WAN, 1-gigabit LAN, seri RS 232 DC-in, miniDP, SD kart yuvası, 1 USB tip C ve 2 USB 3.0 bağlantı noktası gibi geniş bir arayüz yelpazesiyle de desteklenir. PC, sistemi ve verileri korumak için entegre bir TPM 2.0 modülüne ve hırsızlığı önlemek için bir Kensington kilidine sahiptir.

Endüstriyel uygulamalar için denenmiş ve test edilmiş PC’lerimize dayanarak, sizin için geçerli olan Intel Skylake teknolojisine sahip, yüksek performanslı bir 10.1 inç Endüstriyel Tablet PC (ITP1000) geliştirdik. Bu, gelecekteki ihtiyaçlar için hazırlanacak yeterli güç rezervleri sağlar. 16 GB RAM sayesinde, ITP1000 karmaşık bilgisayar işlemlerini bile ustalaştırır. Mevcut Microsoft Windows 7 ve Microsoft Windows 10 işletim sistemleri mevcut BT altyapısında optimum entegrasyon sunar. Dokunmatik ekran üzerinden çalıştırmanın yanı sıra, kolayca ayarlanabilen altı işlev tuşu ile tablet PC’nin sıkça kullanılan işlevlerine ve uygulamalarına hızlıca erişebilirsiniz – ergonomik çalışma için bir artı.
Arayüzlerle, Endüstriyel Tablet PC en yeni teknolojiyi yerleşik sistemlerle birleştirir. Cihaz WLAN ve Bluetooth ile kablosuz olarak iletişim kurar. Ayrıca, tablet PC, şirket veya üretim ağına bir 1 Gb LAN arabirimi üzerinden bağlanabilir. Birçok ek arayüz (2x USB, 1x USB Tip C, 1x SD kart yuvası, 1x seri, 1x miniDP) yeni ve mevcut cihazlar ve sistemler için bağlantı seçenekleri sunar. Özel servisimiz: İhtiyacınız olan işlevsellik için sadece ödeme yapmanız gerektiğinden emin olmak için “kendi” ITP1000’inizi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. RAM, sabit disk kapasitesi veya kamera, RFID okuyucu ve barkod tarayıcı gibi sektöre özgü işlevler – her Endüstriyel Tablet PC, gereksinimlerinize göre ayrı ayrı yapılandırılmıştır.
Dışarısı, sağlam ITP1000 en zorlu üretim ortamları için bile ideal olarak uygundur – ve iç değerleri ile puanları gösterir: Endüstriyel Tablet PC, Siemens tarafından Almanya’da geliştirildi ve üretildi ve 20 yıldan fazla endüstriyel PC deneyimine dayanarak üretildi gelişme. Mümkün olduğunda, uzun ömürlü ve uzun süreli kullanılabilirliğe sahip bileşenler kullanıyoruz. Genel olarak, bu, piyasaya sürülmesinden dolayı Endüstriyel Tablet PC’niz için 9.5 yıllık bir destek garantisi sunmamızı sağlar – piyasada neredeyse benzeri olmayan bir garanti. Bağlantı istasyonu gibi aksesuarlar, sistemlerimizin sektördeki kullanımına ne kadar düştüğümüzün bir göstergesidir: Tabletinizi bir elinizi kullanarak basit ve güvenli bir şekilde istasyona yerleştirebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır – zorlu koşullarda bile sorunsuz kullanım için sorunsuz tek elle yerleştirme.
Sadece endüstri ile uyumlu bir cihazdan değil, aynı zamanda endüstriyel PC portföyümüzün entegre bir bileşeni olarak otomasyon ortamınıza mükemmel şekilde entegre edilebilen bir sistemden de yararlanabilirsiniz. ITP1000’i, sistem görsel test yazılımımızın Runtime sürümleri, SIMATIC WinCC ve TIA Portalı ile eksiksiz bir sistem test edilmiş paket olarak satın alarak, tesis görselliğiniz için cazip bir fiyata ideal çözümü sağlarsınız.
Teknik özellikler
İşlemci Intel Dört Çekirdekli i5-6442EQ / Intel Celeron G3902E
Bellek 4 GB RAM / isteğe bağlı 8 GB RAM / 16 GB RAM
Hard disk SSD 512 GB’ye kadar
Görüntüle 10,1 “(en az 1280×800), çoklu dokunma
Barkod / kamera / RFID 1D / 2D barkod tarayıcı / kamera / RFID
Harici arayüzler 1x Gb LAN, 2 x USB 2.0, SD kart yuvası, 1x DC giriş, 1x seri, 1x USB 3.0 Tip C, MiniDP, Kensington
Kablosuz WiFi 802.11 a / b / g / n, Bluetooth 4.0
Özel özellikler 6 serbestçe programlanabilir tuş
Koruma sınıfı / düşme yüksekliği / sıcaklık IP40 / acc. MIL810 / +5 ° C ila +45 ° C arası (sürekli çalışma)
Pil ömrü Uygulama / akü kapasitesine bağlı olarak: 5,900 mAh / yakl. 5,5h acc. MobileMark 2014’e
boyutlar 328 mm x 215 mm x 33 mm
Ağırlık Yaklaşık. 1,6 kg (yapılandırmaya bağlı olarak)

Döküman